bari luys!

20161202_135129

Bugün Armenuhi ve Anna ile buluşmaya giderken cadde ortasında kırmızı ışığın yarattığı fırsattan yararlanıp birşeyler çeviren bir adam gülümsetti beni. Arjantin’den gelmiş  Ezequiel, bir yıla yakın süredir geziyormuş ve ocağın sonuna kadar Yerevan’da olacakmış. Dans projene katılmak isterim dedi. Bakalım 🙂

20161202_134039

Bugün burada lodos vardı ve hem yapraklar havaya uçuyor hem de ağaçlardan  yere süzülüyordu. Bir kadın dükkanın önü diye tüm kaldırımı süpürüyor, başka bir kadın bir sepet yumurtayla kaldırımın kenarında bekliyordu. Burada küçük satıcılar var sokaklarda hep ve genelde yiyecek birşeyler satıyorlar.

20161202_170141

Akşam güneş birden çıkıverip tüm sokağı aydınlattı. Ermenice’de bari luys sabahın erken saatlerinde kullanılan bir selamlama şekli günaydın niyetine. bari iyi, luys da ışık demek.

20161202_170148

Ararat’tan haber yok.

20161202_170505

Anna Gümrü’de yaşıyormuş. Gümrü küçük bir şehir, Kars’a çok benziyormuş. Bir gün oraya Anna’yı ziyarete gideceğiz.

Belki burada dansla uğraşan katılımcılar arayacağıma projeme, daha önce dansla uğraşmamış insanları bir araya getirip haftada bir iki gün onlarla birlikte doğaçlama çalışmalar yapabiliriz diye düşündüm. Buradaki insanlara temas etmek için farklı bir yol olur. Belki kendiliğinden bir yere evrilir proje, buradaki insanları da içine katarak. Bunu bir konuşayım. Çünkü buradaki dansçılar biraz meşgul, işleri güçleri çok.

Advertisements
bari luys!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s